HAKKIMIZDA

*
Türkiye’nin en büyük tam entegre yağlı tohum işleme ve biyodizel tesisi

Uluslararası emtia ticaretinde 25 yıla yakın deneyimi ve dünya üzerindeki şirketleri aracılığıyla Türkiye’nin ham ayçiçek yağı tedariğinde ve üretiminde büyük pay sahiplerinden biri olan AVES, bitkisel yağların üretimi ve uluslararası ticareti , biyodizel üretimi , bitkisel yağ depolama , gayrimenkul sektörü, açık deniz gemi yükleme ve boşaltma platformunda faaliyet göstermektedir.

01

120 Dönüm Arazi Üzerine Kurulu

Mersin’de 120 dönüm arazi üzerine kurulu Türkiye’nin en büyük tam entegre yağlı tohum işleme ve biyodizel tesisi

02

84.000 metreküp silo ve 28.000 metreküp tank depolama kapasitesi

AVES, 3.000 metrekare üzerine kurulu 5.000 euro palet kapasiteli akıllı raf depolama sistemine sahiptir.

03

220.000 metreküp kapasiteli tesis

Türkiye’nin en büyük üçüncü petrol ve bitkisel yağ depolama tesisi ve SAVKA açık deniz gemi yükleme/tahliye limanıyla

04

Her üretimde aynı kalite

Tüm üretimlerde aynı kalite garantisini verdiği SAFYA markalı ayçiçek yağıyla 60’dan fazla ülkeye ihraç ederek tüm üretim süreçlerininde standartı sağlamaktadır.

Mersin’de 120 dönüm arazi üzerine kurulu Türkiye’nin en büyük tam entegre yağlı tohum işleme ve biyodizel tesisinde günlük; 1.500 ton kırma, 700 ton rafineri, 1.100 ton dolum kapasitesiyle yılda 1 milyon ton bitkisel yağ, küspe ve biyodizel üretimi yapmaktadır.

84.000 metreküp silo ve 28.000 metreküp tank depolama kapasiteli AVES, 3.000 metrekare üzerine kurulu 5.000 euro palet kapasiteli akıllı raf depolama sistemine sahiptir.

Birinci ve bir milyonuncu şişede aynı kalite garantisini verdiği SAFYA markalı ayçiçek yağıyla yurt içi ve yurt dışı pazar payını her geçen gün büyüten AVES, Safya ayçiçek yağını 60’dan fazla ülkeye ihraç ederek tarladan sofralara kadar tüm üretim süreçlerini gerçekleştirmektedir.

Mersin’deki 220.000 metreküp kapasiteli, Türkiye’nin en büyük üçüncü petrol ve bitkisel yağ depolama tesisi ve SAVKA açık deniz gemi yükleme/tahliye limanıyla , tedarik zincirini tamamlayan AVES rakiplerine nazaran önemli bir lojistik maliyet avantajına sahiptir.

AVES ; yağlı tohumlar işleme tesisi ISO 9001 Kalite, FSSC 22000 Gıda Güvenliği, ISO 14001 Çevre, ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemleri ve TS 886 Yemeklik Ayçiçek Yağı ürün belgesi, HELAL ve KOSHER sertifikalarına sahiptir. AVES aynı zamanda , bitkisel yağlar ve yağlı tohumlar endüstrisinde lider kuruluş FOSFA’ nın A1 Sınıfı üyesidir.

Vizyon

Faaliyet gösterdiği tüm sektörlerde karlılığını ve satışlarını artırarak, üretimden satışlarda ulusal pazarda ilk 3 firma arasında yer alan, aynı zamanda bu alanlarda Global bir şirket olmak.

Misyon

Vizyonumuz çerçevesinde sürekli araştırma ve geliştirme yapan, katma değeri yüksek, kaliteli ürünler üretmeyi ve markalaşmayı hedefleyen, üretimin her aşamasında çevreye zarar vermeyen, karbon ayak izini düşürmek için sürekli iyileştirmeler yapan bir şirket olmak.

Politikalarımız
  • Hedeflerle yönetim anlayışını temel ilke olarak uygulamayı,
  • Sürekli iyileştirme ve verimli-enerji kullanımı kapsamında teknolojik gelişimi izleme, destekleme ve uygulamayı,
  • Gıda güvenliği anlayışımızın son tüketiciye ulaşana kadar sürdürülmesi ve bu konuda tüm birimlerin eğitilmesini,
  • Müşteri ve tedarikçilerimizle etkin, verimli ve yapıcı iş birliğini tesis etmeyi,s
  • İş sağlığını ve güvenliği konusunda en yüksek standartlara erişmeyi, iş kazası ve sağlık bozulmasına sebep olabilecek olası kaza risklerini ortadan kaldırmayı,
  • Tüm çalışanlarımızın İş Sağlığı ve Güvenliği ile ilgili süreçlere aktif katılımını teşvik etmeyi ve çalışan temsilcilerimizin etkin katılımına imkan tanımayı,
  • Atıkları, doğal kaynak kullanımını ve enerji tüketimini azaltmayı,
  • İnsana ve doğaya saygılı olmayı,

Aves Ailesi Olarak Gıda Güvenliği, Bilgi Güvenliği, Enerji, Çevre ve İş Güvenliği Alanında Uyulması Gereken Tüm Yasal ve Düzenleyici Şartlar İle Entegre Yönetim Sistemi Standart Şartlarına Uyacağımızı ve Etkinliğini Sürekli İyileştireceğimizi Taahhüt Ederiz.

© 2022 © AVES Tüm Hakkı Saklıdır AVES A.Ş.