LİMAN VE TERMİNAL HİZMETLERİ

Sahilden 5 km uzaklıkta, Türkiye’nin ve Mersin bölgesinin en büyük ve en modern, 12 metre draftta , 80.000 DWT kapasite, aynı anda 2 geminin yanaşıp boşaltım/yükleme yapabileceği deniz platformuna sahip tek tesis olan SAVKA, hem yerel hem de uluslararası petrol ticareti yapan şirketlerin tesisin stratejik imkanlarından faydalanmasını da sağlamaktadır.

Türkiye‘nin Güneydoğusu Akdeniz bölgesinde kurulan Aves Mersin Terminaline ait Doğu ve Batı Depolama Tesisleri 210.000 m3 (1.300.000 varil) kapasitesine sahip hacimleri 1.000 m3 - 15.000 m3 arası değişen 46 tanktan meydana gelmiştir.

Aves Mersin Terminal Depoculuk ve Antrepoculuk A.Ş. yeri petrol ürünlerinin depolanması,iç ve dış ticaretin lojistik olarak desteklenmesi ve kargo akışının sağlanması için ideal bir konuma sahip olmasının yanında Avrupa, Ortadoğu ve Afrika arasındaki uluslar arası nakliye yollarının ortasında transit ürün ticaretinin de yapılabildiği stratejik bir noktadır.

Türkiye ve Akdeniz bölgesinde kendisine tahsis edilmiş ürün transfer boruları ile direk bağlantılı 235 metre uzunluğunda ve 12 metre draftı olan 85.000 DWT kapasiteye kadar olan gemilere servis verebilen açık deniz platformu olan tek tesis olması, terminalden verilen hızlı ve güvenli yükleme ve boşaltma hizmetleri tesis müşterilerine daha verimli,rekabetçi ve karlı ticari iş imkanları sağlamaktadır.

© 2022 © AVES Tüm Hakkı Saklıdır AVES A.Ş.