ULUSLARARASI EMTİYA TİCARETİ

Uluslararası emtia ticaretindeki 25 yıla yakın tecrübesi ile Aves A.Ş. 2009 yılından beri bitkisel yağ, hububat ve yağlı tohum pazarında önemli bir yer tutmakta, ham Ayçiçek yağında Türkiye’deki en büyük tedarikçilerinden biri olarak sektör ihtiyacına büyük katkı sağlamaktadır.

AVES ; Ukrayna ve Rusya’daki çiftçilerden soya fasulyesi , mısır ve ayçiçeği çekirdeği gibi yağlı tohumların direkt olarak TSE ve AOCS uygunlukları alındıktan sonra, alımını yapmaktadır.
Aynı zamanda Rusya’daki kırıcı fabrikalardan direkt ham ayçiçek yağı tedariği de yapmaktadır.
Bu ürünlerin , AVES’in Rusya , Ukrayna , İsviçre ve Dubai’deki ofis ve ortaklıkları aracılığıyla nihai alıcılara satışı gerçekleştirilmektedir.

Aves Trade DMCC bünyesinde Rusya ve Ukrayna’dan tedariği yapılan ürünlerin İskenderun, Balıkesir ve Samsun ‘ daki limanlar kullanılarak Türkiye, Irak ve Ortadoğu ülkelerine satışı yapılmaktadır.

320 kişilik uzman kadrosu ile tedarik zincirinin her halkasında bulunmayı ilke edinen AVES 2018 yılı verilerine göre Aves Trade DMCC bünyesinde 460 bin ton yağlı tohum hububat alımı gerçekleştirmiştir ve 131 milyon doların üzerinde satış gerçekleştirerek sektördeki yeri ve konumunu giderek güçlendirmektedir.

© 2022 © AVES Tüm Hakkı Saklıdır AVES A.Ş.