Hakkımızda


Uluslararası emtia ticaretinde 25 yıla yakın deneyimi ve dünya üzerindeki şirketleri aracılığıyla Türkiye’nin ham ayçiçek yağı tedariğinde ve üretiminde büyük pay sahiplerinden biri olan AVES, bitkisel yağların üretimi ve uluslararası ticareti , biyodizel üretimi , bitkisel yağ depolama , gayrimenkul sektörü, açık deniz gemi yükleme ve boşaltma platformunda faaliyet göstermektedir.

Mersin’de 120 dönüm arazi üzerine kurulu Türkiye’nin en büyük tam entegre yağlı tohum işleme ve biyodizel tesisinde günlük; 1.500 ton kırma, 700 ton rafineri, 1.100 ton dolum kapasitesiyle yılda 1 milyon ton bitkisel yağ, küspe ve biyodizel üretimi yapmaktadır. 

84.000 metreküp silo ve 28.000 metreküp tank depolama kapasiteli AVES,  3.000 metrekare üzerine kurulu 5.000 euro palet kapasiteli akıllı raf depolama sistemine sahiptir.

Birinci ve bir milyonuncu şişede aynı kalite garantisini verdiği SAFYA markalı ayçiçek yağıyla yurt içi ve yurt dışı pazar payını her geçen gün büyüten AVES, Safya ayçiçek yağını 60’dan fazla ülkeye ihraç ederek  tarladan sofralara kadar tüm üretim süreçlerini gerçekleştirmektedir.

Mersin’deki 220.000 metreküp kapasiteli, Türkiye’nin en büyük üçüncü petrol ve bitkisel yağ depolama tesisi ve SAVKA açık deniz gemi yükleme/tahliye limanıyla , tedarik zincirini tamamlayan AVES rakiplerine nazaran önemli bir lojistik maliyet avantajına sahiptir. 

AVES ;  yağlı tohumlar işleme tesisi ISO 9001 Kalite,  FSSC 22000 Gıda Güvenliği, ISO 14001 Çevre, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemleri  ve TS 886  Yemeklik Ayçiçek Yağı ürün belgesi, HELAL ve KOSHER sertifikalarına sahiptir. AVES aynı zamanda , bitkisel yağlar ve  yağlı tohumlar endüstrisinde lider kuruluş FOSFA’ nın  A1 Sınıfı üyesidir.

 

CEO MESAJI


Türkiye’nin en büyük ve tam entegre yağlı tohum işleme ve biyodizel tesisine sahip AVES, bitkisel yağların tedariği ve üretimiyle, Mersin’de 120 dönüm arazi üzerine kurulu tesisinde faaliyet göstermektedir.


Kalitesi en büyük güvencesi olan AVES, uluslararası emtia ticaretindeki deneyimi ve tüketici taleplerine yönelik geliştirdiği hizmet anlayışıyla global bir marka olma yolunda ilerlemektedir. Faaliyet gösterdiği tüm sektörlerde, karlılığını ve satışlarını arttırarak, karbon ayak izini düşürmek için sürekli iyileştirmeler yapan bir şirket olma misyonuyla adımlar atmaktadır.


Bitkisel yağların üretimi ve uluslararası ticareti, biyodizel üretimi, bitkisel yağ depolama alanlarında faaliyet gösteren firmamız, yaklaşık 25 yıl gibi bir sürede Türkiye’de ve dünyada hızla büyüyen bir marka haline gelmiştir.


Doğaya saygı duyuyoruz, doğal olarak büyüyoruz yaklaşımıyla geliştirdiği hizmet anlayışını,  birinci ve bir milyonuncu şişede aynı kalite garantisi verdiği SAFYA markalı ayçiçek yağı ile her geçen gün yurtiçi ve yurtdışı pazarlarında payını genişletmektedir. Son gıda teknoloji ve üretim altyapısına sahip tesisimizde, uluslararası standartlarda üretim yapılmaktadır, bu gelişme ve büyümeyle daha yeni ve büyük yatırımlara odaklanmaktayız.


Kurulduğu günden bu yana Türkiye’nin seçkin ekonomi listelerinde yer alan Aves  2018 yılı  verilerine göre ISO 500 listesinde 254. Sırada yerini almıştır.  Sürekli iyileştirme ve verimli-enerji kapsamında Ar – Ge faaliyetlerini  destekleme ve uygulamayı, müşteri ve tedarikçilerimizle etkin, verimli ve yapıcı iş birliğini önemseyen firmamız, insana ve çevreye saygılı bir kurum olarak kendini yenileyerek geliştirmektedir.


AVES olarak toplumsal sorumluluk misyonuyla, istihdam, büyüme ve katma değer yaratarak ekonomik fayda yaratmanın yanı sıra, kurulduğumuz günden itibaren toplumsal ve çevresel konularda da öncü ve yenilikçi faaliyetlerimizle sürdürülebilir gelişim için çalışmaktayız.

Önümüzdeki 10 yıl içinde emtia ticaretinde en çok büyüyen 20 firma arasında olmayı, Türkiye’de ve dünyada farklı noktalara ulaşmayı hedefliyoruz.


Onat ANGI

Genel MüdürHakkımızda